Roppant kínos: másfél éve még lájkokat kunyerált Müller Cecíliától, most meg már orvul hátba szúrja a tiszás influenszer-doki
Hirtelen most lett minden rossz, amikor meg kéne emlékezni a sikeres évfordulóra.
A rendeleti kormányzással nem sikerült kezelni a járvány nyomán kialakuló gazdasági és szociális válságot – írja Tóth Bertalan.
Ideje megszüntetni a különleges jogrendet! – írja Tóth Bertalan, az MSZP elnöke az MTI-hez eljuttatott közleményében.
„A rendeleti kormányzás nem vált be. Itt az ideje megszüntetni a különleges jogrendet. Az Országgyűlés zárójelbe tétele, és csak a fideszes ingatlanpanamákkal, lényegtelen előterjesztésekkel »szórakoztatása« nem szolgálta a hatékony védekezéshez szükséges bizalom erősítését” – írják.
„A 36 ezer kórházi ágy erőszakos kiürítése, a krónikus betegek ellátásának szüneteltetése, és az alapellátáshoz hozzáférés korlátozása emberéleteket sodort veszélybe és tragédiákhoz vezetett. A kormányzati titkolózás, az adatok eltüntetése, a hiányos tájékoztatás és az Országgyűlés kiiktatása az érdemi döntéshozatalból csak növelte a kormányzati intézkedések átláthatatlanságát. Az önkormányzatok megsarcolása, bevételeinek elvonása, ugyanakkor az idősek ellátásával, gyermekétkeztetéssel kapcsolatos többletfeladatok ellátása hátráltatta az érdemi védekezést. Az újságírókat és a közösségi média felületein véleményt nyilvánítókat ért kormányzati fenyegetések és intézkedések, a szólásszabadság elleni támadások csak a lopakodó diktatúra kiépítését szolgálták” – folytatódik a közlemény.
„A rendeleti kormányzással nem sikerült kezelni a járvány nyomán kialakuló gazdasági és szociális válságot. A 9200 milliárd forintos mentőcsomag valójában csak 6289 milliárd forintot tartalmaz, három év alatt, amelyből 2416 milliárd forint hitel- és tőkeprogram. Ahhoz képest, hogy a járvány egyik legnagyobb veszélye a munkanélküliség, mindössze a mentőcsomag 10 százalékát - 674 milliárd forintot - szánnak új munkahelyek létrehozására, míg a bajba jutott családok megsegítésére akarják fordítani a legkevesebb pénzt, mindössze 235 milliárd forintot. Elvárjuk, hogy a kormány legkésőbb június 1-jéig döntsön a veszélyhelyzet megszüntetéséről, terjessze az Országgyűlés elé a felhatalmazási törvény hatályon kívül helyezését, adja vissza az Országgyűlést megillető jogosítványokat!” – zárja közleményét Tóth Bertalan.
(MTI)